Oszczędności na ulotkach

Ulotki wciąż pozostają jednym z najbardziej popularnych materiałów reklamowych, a szczególnie chętnie wybierają je małe i średnie firmy, zwłaszcza gdy dopiero wchodzą na rynek lub pragną poszerzyć swoją bazę klientów i konsumentów. Skuteczność ulotek pozostaje jednak kwestią dyskusyjną, dlatego warto zastanowić się, jak można nich oszczędzić, ponieważ, choć teoretycznie kosztują niewiele, to potrzeba ich bardzo dużo, aby trafić do szerokiego grona osób. Istnieje jednak kilka sposobów, aby zwiększyć ich skuteczność i/lub obniżyć koszty tej formy reklamy.

  • Ulotka powinna być zachęcająca dla klienta. Duża, ciekawa grafika, może do tego kilka mniejszych, i tylko niezbędna ilość tekstu. Jego nadmiar raczej odstrasza niż zachęca. Dobrym rozwiązaniem jest umieszczanie informacji o promocjach, rabatach i wyprzedażach, ponieważ takie treści przyciągają wzrok i zachęcają, by zapoznać się z ulotką, która dzięki temu nie trafi od razu do kosza, a zostanie w rękach klienta na dłużej.
  • Ulotka powinna trafić do możliwe zawężonego grona potencjalnych klientów, ponieważ nie będzie w żadnym stopniu skuteczna, jeśli otrzymają ją osoby zupełnie nie zainteresowane tematem, np. studenci czy uczniowie nie potrzebują kredytów mieszkaniowych. Dlatego do rozdawania ulotek warto wybrać miejsca, w których można łatwiej natrafić na osoby z grupy docelowej – ulotka z promocjami dot. fast foodów z pewnością trafi w gust studentów, dlatego można je rozdawać w okolicy uniwersytetu. Inną opcją jest pozostawienie ulotek w zaprzyjaźnionym lokalu, np. informacji o nowej księgarni w popularnej kawiarni.
  • Ulotki można drukować samodzielnie, co pozwala na produkcję niższym kosztem, a także na dopasowanie nakładu do potrzeb i możliwość wprowadzania zmian w każdej partii ulotek. Pozwala to np. na stworzenie ulotek zawierających kody rabatowe na różne produkty, dzięki czemu klienci sami wezmą kilka zamiast jednej i być może rozdadzą je członkom rodziny i znajomym.
    Samodzielne drukowanie ulotek wymaga dobrej klasy drukarki laserowej, która pozwoli na szybkie wydruki wysokiej jakości, dobrego papieru, a także… znalezienia sklepu z tanimi tonerami, ponieważ to także pozwoli na obniżenie kosztów.

toner do drukarkitoner do drukarki HP – źródło grafiki

Leave a Comment