filmy instruktażowe

Filmy instruktażowe dla pracowników zakładów przemysłowych

Zakłady przemysłowe specjalizujące się w wąskich dziedzinach mogą często mieć problem w znalezieniu osób posiadających odpowiednie kwalifikacje do wykonywania danej pracy, zwłaszcza jeżeli firma dysponuje nowoczesnymi maszynami i urządzeniami, których obsługa przebiega w sposób skomplikowany.

Filmy instruktażowe trudne do wykonania

filmy instruktażoweW takim wypadku konieczne jest przeszkolenie każdego pracownika, który ma zajmować się danymi obowiązkami służbowymi. Aby przeszkolenie było skuteczne, powinniśmy udostępnić kursantowi interesujące i czytelne materiały szkoleniowe, w których wszystkie niezbędne informacje zostały przedstawione w sposób prosty, pozwalający na łatwe zrozumienie. Dobrą opcją jest więc wykonanie profesjonalnych filmów instruktażowych, w których krok po kroku zostanie przedstawiona obsługa danego stanowiska pracowniczego. Jeżeli zależy nam na tym, aby zrealizowany film był naprawdę wartościowy i przydatny, warto zlecić jego przygotowanie profesjonalistom. Niejedna agencja reklamowa oprócz tradycyjnych działań marketingowych oferuje także wykonywanie filmów promocyjnych. Oczywiście podstawowym rodzajem takich filmów są filmy produktowe, które w interesujący sposób przedstawiają zalety nowego, dopiero co wprowadzonego na rynku produktu, aby w ten sposób zachęcić ludzi do zakupu.

filmy instruktażoweObok nich dużym zainteresowaniem cieszą się filmy wizerunkowe – z tej metody promocji korzystają najczęściej korporacje, które potrzebują materiałów promocyjnych swoją firmę, jej misję i strategię, aby przedstawić je na wydarzeniach branżowych, takich jak targi. Jednak to nie wszystko – właśnie wspomniane dobre filmy instruktażowe – produkcja których wcale nie jest taka prosta – są wykonywane przez takie agencje reklamowe. Zazwyczaj przewiduje się jeden dzień zdjęciowy, a następnie czas na montaż, udźwiękowienie oraz wprowadzenie komentarza lektorskiego. W ten sposób uzyskamy profesjonalny film instruktażowy, który będzie można z powodzeniem wykorzystywać na fachowych szkoleniach nowych pracowników. Filmom instruktażowym jest blisko do filmów edukacyjnych, dlatego i tym zajmują się takie agencje produkcji filmowej. Filmy edukacyjne są najczęściej kupowane przez szkoły oraz prywatne ośrodki szkoleniowe. Jak widać, każdy rodzaj filmu znajduje swój target, dlatego zazwyczaj agencje reklamowe nie narzekają na brak klientów.

Powinniśmy jednak pamiętać, że jak najbardziej możemy być wybredni – nie wybierajmy pierwszej lepszej agencji, a tę, która może pochwalić się najlepszym portfolio, zawierającym naprawdę interesujące realizacje filmowe.