Praca marketingowca staje się z każdym rokiem coraz cięższa. I nie chodzi tu wyłącznie o stale pojawiającą się konkurencję, gdyż jak wiadomo firma długo działająca na rynku niespecjalnie musi się obawiać nowo powstałych firm.

agencja reklamowa

Zdecydowanie większym utrudnieniem prawidłowego działania przedsiębiorstwa jest kryzys ekonomiczny panujący na świecie. Przedstawiciele firm oraz marketingowcy wprost przyznają, iż sytuacja zmusza ich do stosowania coraz bardziej skomplikowanych i wyszukanych działań. Niektóre z nich muszą nawet bardziej niż na świadomość klienta działać na jego podświadomość, co jest zdecydowanie najtrudniejsze. Jakie są zatem działania marketingowe, które sprawdzić się mogą w dobie kryzysu czyli będą jednocześnie tanie i skuteczne? Może to być na przykład współpraca z agencja reklamowa poznań, jednakże ta nie zawsze musi być tania – jest to zdecydowanie działanie na które nie każdy może sobie pozwolić. Za to na przykład prowadzenie strony internetowej, jeżeli znajdziemy informatyka, który zrobi nam to niewielkim kosztem jest już bardzo opłacalne. Mnóstwo jest w internecie ogłoszeń osób, które poza standardową działalnością prowadzą po godzinach strony www różnych firm a nawet zajmują się ich pozycjonowaniem – jest to koszt zazwyczaj kilkunastu procent z wpływu jaki przedsiębiorca pozyskał za pomocą strony internetowej. Wielu przedsiębiorców, którzy korzystają z takiego rozwiązania wprost przyznaje, iż jest ono bardzo opłacalne. Dobrym działaniem marketingowym, oraz niekoniecznie drogim, jest także prowadzenie sklepu internetowego lub chociaż sprzedaż produktów za pomocą portali aukcyjnych. Dotyczy to oczywiście wyłącznie firm handlowych. Ponadto już na początku działania przedsiębiorstwa trzeba zastanowić się nad zaprojektowaniem logo. Logo powinno być charakterystyczne, zapadające w pamięć.

Dobrze jeżeli znajdują się w nim symbole będą jednoznacznie wskazywać na to czym się firma zajmuje ale nie jest to konieczne. Warto się także zastanowić nad zaprojektowaniem logo w grafice 3d – nawet najprostsze logo będzie się wyróżniało.